top of page
246191529_1553259775022530_4822935851625627803_n.jpg

«Здоров'я - мудрих гонорар» (П'єр Беранже)

Заклад зараз

Із серпня 2021 року заклад отримав статус Ліцею № 14 «Здоров’я» Полтавської міської ради.

 

Без сумніву, сформовані в стінах рідної alma mater компетентності допомагають випускникам зробити усвідомлений вибір професії, стати успішними людьми.

 

Але достеменно відомо: здоровий спосіб життя був, є і залишиться їхньою беззаперечною потребою, орієнтиром, основою основ.

Школьный футбол

Школа сприяння здоров'я

Працюючи за програмою «Школа здоров'я», ми оцінюємо свою роботу за такими 12 критеріями:

1. Активне сприяння формуванню самоповаги всіх здобувачів освіти, унаслідок чого кожен учень може зробити свій внесок в життя закладу;

2.  Розвиток доброзичливих стосунків між учнями (один з одним), а також між учнями та педагогічною спільнотою ліцею в повсякденному житті;

3. Окреслення перед персоналом і здобувачами освіти соціальних завдань закладу;

4. Створення сприятливих умов, форм заохочення, спрямованих на залучення учасників освітнього процесу до творчих та інтелектуальних конкурсів;

5. Системна робота щодо поліпшення освітнього середовища;

6. Тісний зв'язок між педагогами, учнями, батьками і громадськістю;

7. Наступність між початковою та основною ланками з метою планування узгодженої програми валеологічного виховання;

8. Активне сприяння здоров'ю всіх учасників освітнього процесу;

9. Роль педагогічної спільноти у формуванні усвідомленого ставлення всіх і кожного бути здоровими;

10. Визначення ролі здорового харчування як одного з пріоритетів планування оздоровчих програм;

11. Використання можливостей громадських організацій та установ для підтримки  пропаганди здорового способу життя;

12. Використання освітнього потенціалу різних структурних підрозділів закладу щодо активізації та підтримки оздоровчих програм. 

З історії навчального закладу

photo5422497886417041751.jpg
Рисунок6.jpg
Рисунок1.png
photo5422497886417041746.jpg
Рисунок8 — копия.jpg
Рисунок7 — копия.jpg

Історія цього унікального за змістом і формою навчального закладу бере свої початки 31 серпня 1964 року, коли на місці колишнього стадіону «Трудові резерви» було зведено середню школу №14 міста Полтави, першого в цьому районі після війни навчального закладу. Новобудова мала проектну потужність 950 учнів. Контингент учнів: вісімнадцять 2-8-х класів, які відповідно до наказу Полтавського міського відділу народної освіти (за № 468 від 10 серпня 1964 року)  передані з середньої школи №23.

Добрий слід у пам’яті учнів залишила Толузакова Н.Б., Заслужений вчитель України, яка не лише активно сприяла як депутат міської ради будівництву школи, проводила велику пошукову, патріотичну та краєзнавчу роботу, але й створила в закладі краєзнавчий музей республіканського значення. Саме вона разом з учнями посадила березову алею, що є своєрідною візитівкою школи. Серед когорти тих, хто стояв біля витоків, варто виокремити постаті кращих педагогів:  Зубарьової Г.Я., Бакуми О.Ф., Лісової Л.Г., Лобурець С.О., Малиш О.В., Білобрової І.А.Тимошенко Г.І., Єфремової О.П.

Цікаво, що різнобічному розвитку школярів сприяла організація в навчальному закладі першого піонерського кінотеатру, який було названо на честь космічного корабля «Восход». Створений 1968 року аматорський фільм «Поруч з нами» розповідав про вчителя географії Толузакову Н.Б., розкривав красу рідного краю, любов юних туристів до відкриття нового, незвіданого.

Першим директором школи була Лісненко Т.В. Саме їй та вчителю фізичної культури Лимарю Б. Ф. належала ідея поєднання навчання і заняття спортом. З 1972 року середня школа №14 починає співпрацювати з дитячо-спортивними школами олімпійського резерву. Маючи гнучкий розклад занять, учні успішно займалися плаванням, волейболом, баскетболом. Серед перших випускників варто відзначити Смірнова О. – майстра спорту міжнародного класу, чемпіона Європи, світу серед юніорів, Долгіна Ю., майстра спорту, чемпіона Європи з волейболу, Станицького Б., майстра спорту, чоти разового чемпіона УРСР, золотого медаліста, Абрамова С., майстра спорту, чемпіона Європи з волейболу. Символічним є той факт, що з 2001 року ДЮСШ №3 «Дельфін» очолює випускник закладу, кандидат у майстри спорту, призер першості України Миць В., а ДЮСШОР №2 2009 року ще один учень школи – Петренко А., кандидат у майстри спорту.

1986 року заклад очолила заклад Піддубна В.В., яка, зберігши славні традиції, дала нове життя самій ідеї Школи сприяння здоров’ю. За її ініціативи змінилася навчальна та спортивна база закладу, а з 2000 року він отримав статус гімназії «Здоров’я» і вийшов на новий рівень діяльності – колектив педагогів розробив власну модель компетентності випускника, здатного до самопізнання і самореалізації. 2001 року гімназія поповнилася тими, хто поруч із навчанням серйозно займається боротьбою. На особливу увагу заслуговують досягнення Кикотя В., п'ятиразового чемпіона з вільної боротьби, бронзового призера України, Блощака В, триразового чемпіона світу, переможця світової першості з панкратіону. Знаковим є той факт, що в закладі протягом його існування навчалося 50 майстрів спорту.

Варто зауважити, що заклад не лише отримав статус гімназії «Здоров’я», приєднався до Міжнародного проекту «Європейська мережа шкіл сприяння здоров’ю», двічі поспіль був нагороджений Грамотами Міністерства освіти і науки України за інноваційні технології, формування культури здоров’я, 2006 став методичним центром з питань впровадження здоров’язберігаючих педагогічних технологій і проекту «Школа майбутнього», за вагомий внесок  у розвиток іміджу освіти України в 2009 році був відзначений дипломом  Академії педагогічних наук України та кришталевою нагородою «Флагман освіти і науки України», але й створив оптимальні умови  для інтелектуального, фізичного і духовного розвитку школярів. Не менш вагомою в цьому плані є розроблена колективом гімназії  власна модель «Квітка здоров’я», завдяки якій учні мають змогу реалізувати свій творчий потенціал, беручи участь у засіданнях наукового товариства «Еврика», діяльності спортивно-оздоровчого клубу «Геркулес», історично-краєзнавчого об’єднання «Пам’ять». 2011 року в гімназії відкрився музей спорту. Тісна співпраця єднає юних пошуковців з обласним відділенням Національного олімпійського комітету України. Учні гімназії перемагали та були призерами регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу «Знавець олімпійського руху», два роки поспіль кращою була  визнана робота навчального закладу щодо організації та проведення Всеукраїнського олімпійського уроку.

2014 року гімназія відзначила свій золотий ювілей. За 50 років існування закладу 3836 випускників  отримали атестати про повну загальну середню освіту. Серед них широко знані в Україні та світі науковці, політичні діячі: Куроєдова В.Д., професор,завідувач кафедри післядипломної освіти лікарів-ортодонтів Української медичної стоматологічної академії, доктор медичних наук, що має 25 патентів на 15 нових методик, є автором понад 335 наукових статей, 22 навчальних посібників, монографій та підручників, під її керівництвом захищено 7 кандидатських та 6 магістерських робіт; Харченко В.С., золотий випускник 1969 року, заслужений винахідник України, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри комп’ютерних систем та мереж Національного аерокосмічного університету імені Жуковського, Банніков В.М., випускник 1968 року, підполковник у відставці, який за мужність і героїзм, виявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку нагороджений орденом «Червоної зірки», а сьогодні є членом громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації, головою комісії з питань ветеранів та пенсіонерів; Котовий О.В., заслужений тренер України, чемпіон України з греко-римської боротьби, який, очолюючи тренерський склад, підготував чемпіонів світу 2000 року серед юніорів, чемпіонів Європи 2004 та призерів 2012 року серед дорослих; депутат Верховної Ради двох скликань Веревський А. М., випускники-педагоги: Олійниченко В.О., директор Полтавської школи № 11, Положишник Н.І., директор Полтавської гімназії № 31, Ганжак Н.Д., директор Полтавської школи № 26 та Веркалець Т.Я., директор Полтавської школи № 38

photo5422497886417041748.jpg
Рисунок2.png
Рисунок9 — копия.jpg
Рисунок11.jpg
Рисунок4 — копия.jpg
bottom of page